четвер, 24 січня 2019 р.


Винахід кавових лекцій:
все, що ви хотіли знати про кавові лекції в бібліотеці


«Кавові лекції» як нова форма коротких інформаційних лекцій використовуються з 2015 року і користуються дедалі більшою популярністю в Швейцарії, Німеччині та Польщі.


19 квітня 2018 року бібліотека KIT (Bibliothek des Karlsruher Instituts für Technologie) провела зустріч користувачів / круглий стіл на тему «Кавові лекції», короткий формат для розповсюдження інформаційної грамотності в академічних бібліотеках. Це була перша лекція на якій обмінювались досвідом бібліотеки, які вже запровадили такий формат. Впровадження Coffee Lectures в інформаційну практику стало центральною темою заходу. На додаток до порад і рекомендацій, щодо практичної реалізації, були також висвітлені витоки «кавових лекцій» і дано огляд можливих подальших розробок для них.
 Обговорювали: на якому щаблі знаходиться зараз наука і бібліотека, що може запропонувати бібліотека, а також про наукові відкриття, короткі лекції – маленькі свята міні інформації.
Як зазначають студенти, 10-15 хвилин «кавових лекцій» – чудовий термін часу, щоб засвоїти основну інформацію та дізнатись нове. Замість півторагодинних нудних лекцій.
 Засновник Coffee Lectures («кавові лекції») – доктор Інг. Олівер Ренн вважає, що такий формат лекцій за філіжанкою кави є новим рухом в інформаційній грамотності, що вже має велику кількість послідовників.


Сайт Групи користувачів кавових лекцій в бібліотеках тут 

Про першу зустріч користувачів Coffee Lectures, що відбуласьу бібліотеці Bibliothek des Karlsruher Instituts für Technologie тут 

Лінк на відкритий репозитарій та презентація першої лекції у форматі PDF тут     

Немає коментарів:

Дописати коментар